ES / ENG

PŘÍKLAD STREET MARKETINGU: NEJZÁBAVNĚJŠÍ PŘÍKLADY

Už jsme hovořili o Guerrilla marketingu a jeho potenciálu jako netradiční komunikační strategie. Ve skutečnosti je Guerrilla marketing stále lákavější a začíná ho využívat stále více a více velkých značek a to ze dvou důvodů:

1. Je to nízkonákladový komunikační nástroj

2. Má vysoký virální potenciál

Guerrilla projekty jsou téměř vždy prováděny na ulici nebo jiných veřejných místech, čímž by se daly řadit také pod  širší oblast Street Marketingu.

 

Ale jaké charakteristiky musí mít Street marketingový projekt, aby mohl být opravdu efektivní?

Zaprvé potřebujete jednoduchý, ale inovativní nápad.

Zadruhé je dobré využívat služby profesionálů. Všichni známe ty reklamy, ve kterých se na začátku objevuje upozornění “v následující reklamě vystupují pouze vycvičení porfesionálové, nezkoušejte to sami doma”.  A zde je to to samé, pokud využijete poradenství profesionální agentury, může vám pomoci vytvořit nejlepší design nebo vybrat tu nejvhodnější cílovou skupinu přímo pro váš produkt.  Ve skutečnosti je to velice důležité využívat profesionály, kteří mají zkušenosti, pokud chceme v krátkém čase dosáhnout požadovaných výsledků. Níže můžeme vidět několik zajímavých ukázek Street marketingových projektů.

 

V první ukázce dává značka Coca Cola hezký příklad jednoduchého, ale briliantního nápadu: vzali obrandované nákladní auto, naložili ho vzorkovými lahvemi Coca Coly, proměnili ho v “automat” na Colu a jeli “rozdat trošku štěstí” do ulic Rio de Janeira. Viz video.

 

COCA COLA VIDEO

 

S dalším krásným nápadem přišla gentura Havas s jejich sloganem “Plať s úsměvem” a rozdávání sladkých susšenek lidem, kteří se zasekli v dopravní zácpě.

 

HAVAS VIDEO

 

Někdy to jediné co potřebujete, je papírová krabice, se kterou upoutáte pozornost kolemjdoucích,a  to je přesně případ vánoční kampaně pro Mini Cooper.

 

MINI COOPER VIDEO

 

S úplně jiným stylem Street marketingové akce “upřímná kamera” přišel televizní kanál TNT , který přináší “každodenní dávku dramatu” na cestách.